Ocieplenie Stropu

Ocieplenie Stropu

Izolacja stropów jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na energooszczędność budynków. Zwłaszcza jeśli mówimy o obiektach mieszkalnych pozbawionych poddaszy użytkowych. Zimny, niedocieplony strych to dosłownie "okno" dla ciepła. Dlaczego? Ciepłe powietrze unosi się do góry, ponieważ jest lżejsze od zimniejszego. Jeśli więc to powietrze nie zostanie zatrzymane przez odpowiednią izolację, szybko "ucieknie" na zewnątrz.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele efektywnych metod docieplania stropów. Począwszy od tradycyjnych jak wełna mineralna po systemy natryskowe pianami poliuretanowymi. Coraz większą popularność zyskują także izolacje wdmuchiwane, gdyż są stosunkowo mało inwazyjne i dobrze się sprawdzają w sytuacji gdy mamy utrudniony dostęp elementu izolowanego.

Ocieplenie stropu najlepiej wykonać technologią dostosowaną do danej sytuacji oraz celu jaki chce osiągnąć inwestor. Pianki PUR będą tutaj doskonałym rozwiązaniem dla uzyskania maksymalnej szczelności. Metoda ta eliminuje wszelkie mostki cieplne. Przy zastosowaniu zamknięto-komorowych produktów możemy również chodzić po warstwie izolacji, więc nieużytkowy strych może stać się świetnym magazynem, odwiedzanym co jakiś czas.

Share via:

Comments are closed.