Izolacje Natryskowe

W izolacjach dążymy do Perfekcji...

1raznatrysdoswiadcyeniekliencipianka

Oferujemy Państwu system termoizolacji pianką poliuretanową z wykorzystaniem wysokociśnieniowych urządzeń natryskowych. Technologia hydrodynamicznego natrysku stosowana jest do izolacji wszelkich obiektów, przede wszystkim budynków mieszkalnych (dachów płaskich, poddaszy), obiektów przemysłowych (hal, magazynów, chłodni, zbiorników) i obiektów rolniczych.

Aplikacja odbywa się metodą natrysku, przy użyciu specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych, bezpośrednio na miejscu budowy. W wyniku zmieszania w głowicy pistoletu natryskowego dwu komponentów powstaje reaktywna substancja szybko spieniająca się twardniejąca o jednolitej, bez spoinowej powierzchni. W przypadki aplikacji pianki na powierzchniach wyeksponowanych na czynniki zewnętrzne czyli dach płaski, warstwa izolacyjna jest dodatkowo pokrywana powłoką z elastomeru lub farby ochronnej. Tworzona jest w ten sposób dodatkowa ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV).

Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Dzięki natryskowej metodzie nanoszenia, uzyskujemy ciągłość izolacji bez łączeń, powodujących straty termiczne. Mamy możliwość aplikacji w nieregularnych, skomplikowanych oraz trudno dostępnych miejscach skutecznie je wypełniając. Dlatego izolacje natryskowe trafiają nie tylko pod nasze strzechy ale znajdują zastosowanie w coraz szerszych dziedzinach budownictwa.

NAJWYŻSZE
PARAMETRY IZOLACYJNE

Stanowi skuteczną barierę dla wilgoci, alergenów kurzu; izoluje od hałasu, gwarantuje szczelną kopertę budynku.

SPADEK
KOSZTÓW OGRZEWANIA

Możliwość redukcji tonażu systemu wymuszonej wentylacji i ogrzewania = zredukowany koszt wyposażenia instalacji.

ODPORNOŚĆ NA
WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Pianka spaja i wzmacnia konstrukcję budynku czyniąc go bardziej odpornym na "pracę" konstrukcji, silne wiatry.

ZDROWIE I
BEZPIECZEŃSTWO

Redukuje emisję CO2. Nie zawiera związków formaldehydu i substancji lotnych niebezpiecznych dla warstwy ozonowej.

IDEALNA
PRZYCZEPNOŚĆ

Nie ma konieczności stosowania dodatkowych klejów i spoiw, aplikacja jest błyskawiczna.

SZYBKA ORAZ
PEWNA REALIZACJA

Specyfika montażu pianki pozwala na ocieplenie nawet około 300-400 m2 dziennie.